Nasza ojczyzna - Europa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 czerwca 2011

Sześcioosobowa grupa zapaleńców pod opieką pani Aliny Jezierskiej oraz sorki Emili Konwerskiej zdobywała coraz większą wiedzę na temat praw człowieka w dobie nowoczesnych technologii oraz wolontariatu jako sposobu na aktywizację społeczeństwa obywatelskiego. Spotkania odbywały się w biurze europosła Jacka Saryusza-Wolskiego - pomysłodawcy i opiekuna konkursu. Konkursu - bowiem trzy najlepsze osoby spośród gimnazjalistów oraz trzy spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych pojadą w listopadzie do Brukseli.

 


Ostateczne obrady oraz ogłoszenie wyników odbyło się w czwartek 19 maja w Instytucie Europejskim. Frakcje, na które podzielono uczestników już na samym początku, musiały wypracować drogą negocjacji rezolucje na obydwa wiodące tematy. Po ich odczytaniu i zatwierdzeniu organizatorzy przeszli do tej jakże wyczekiwanej przez uczestników chwili - do ogłoszenia wyników. Z dumą zawiadamiamy, że nasz kolega ze szkolnej ławy, Przemek Dałek zajął drugie miejsce na podium (przegrał o włos!) i w listopadzie opuści nas na tydzień, by zwiedzić europarlament w Brukseli.
Po pamiątkowych zdjęciach zmęczeni acz szczęśliwi wróciliśmy do domów z upominkami, nową wiedzą i nowymi znajomymi. Zapraszam do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Liwia Gmerek

Jacek Emil Saryusz-Wolski (ur. 19 września 1948 w Łodzi) – polski polityk, od 2004 deputowany do Parlamentu Europejskiego, doktor nauk ekonomicznych. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2003), francuską Legią Honorową oraz ukraińskim Orderem Zasługi I stopnia.