Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Powiększ zdjęcie

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek 13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się w naszej szkole coroczne rozdanie Heńków. Uroczystość była tym razem utrzymana w klimacie podróży dookoła świata samolotem linii lotniczych Dąbrowszczak Airlines. Nagrody otrzymali:
p. prof. A. Wesołowska - "Niemiecka pracowitość i zorganizowanie
p. prof. E. Walczak - "Włoska ikona stylu"
p. prof. M. Żukowska - "Egipska zagadkowość"
p. prof. M. Konarski - "Meksykańska żywiołowość"
p. prof. A. Jaros - "Brazylijska charyzma"
p. prof. A. Michałkiewicz - "Poliglota" (Stany Zjednoczone)
p. prof. R. Wąs - "Japoński spokój i opanowanie"
p. prof. A. Obielska - "Pomocna dłoń" (Szwecja)
p. prof. W. Ladorudzki i p. prof. M. Konarski - "Polak, Węgier - dwa bratanki"
Najlepszym z najlepszych, wyróżnionym nagrodą specjalną okazał się p. prof. Jerzy Sobol.

17 października 2017
Czytaj więcej o: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Powiększ zdjęcie

I i II C w rogowskim arboretum

6 i 9 października uczniowie klas Ic i IIc wyruszyli na wyprawę do Rogowa. Swoją przygodę zaczęli od spaceru po arboretum. Od  pani przewodnik dowiedzieli się, że na obszarze leśnego parku znajduje się jeden z najciekawszych i najbogatszych zbiorów drzew i krzewów Europy środkowo-wschodniej. Jak na prawdziwych biologów przystało, zabrali się za kolekcjonowanie roślin do swoich zielników. Kolejnym punktem było aplinarium. Jednak młodzież preferowała bardziej bierną rozrywkę, dlatego udala się na warsztaty do Muzeum Lasu i Drewna. Ich zadaniem było wypełnić karty pracy. Uczniowie biegali, pytali, sprawdzali, aby jak najlepiej wykonać swoje zadania.  Trzeba przyznać, że w pełni im się to udało ! :)

11 października 2017
Czytaj więcej o: I i II C w rogowskim arboretum
Powiększ zdjęcie

UMOWA O PARTNERSTWIE z SGH

25 września 2017 roku została zawarta umowa o współpracy  pomiędzy I LO a Szkołą Główną Handlową w Warszawie. W związku z tym dyrektorzy naszego liceum, panowie Przemysław Zawadzki i Wojciech Ladorudzki,  uczestniczyli  4 października  w uroczystej inauguracji roku akademickiego na ww. uczelni.

Dąbrowszczak  znalazł  się  się w gronie   wyróżniających się placówek ponadgimnazjalnych  z całego kraju, które dołączyły do bieżącej edycji programu!...

10 października 2017
Czytaj więcej o: UMOWA O PARTNERSTWIE z SGH
Powiększ zdjęcie

Zainstaluj aplikację RSO!

W ramach propagowania i rozpowszechniania wiedzy o Regionalnym Systemie Ostrzegania (RSO) informujemy o możliwości pobrania bezpłatnej aplikacji na telefony komórkowe. Szybkie przekazanie informacji dotyczącej zagrożenia groźnymi zjawiskami atmosferycznymi i właściwego postępowania w ich obliczu, w znacznym stopniu ograniczy, a nawet wyeliminuje skutki zagrażające życiu i zdrowiu.

8 października 2017
Czytaj więcej o: Zainstaluj aplikację RSO!