Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI / 2013/2014

2013/2014

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - DZIEŃ SPORTU

DZIEŃ SPORTU

W dniu 11 czerwca odbył się corocznie organizowany Dzień Sportu. W turnieju o puchar przechodni brały udział wszystkie klasy I i II. Tegoroczne zmagania rozpoczęły się o 9 rano od biegu sztafetowego, który, wraz z kończącym całą imprezę wyścigiem rzędów, był konkurencją obowiązkową. Cały dzień obfitował w różne zabawy i konkursy, między innymi: skoki na skakance, rzuty do kosza, grę w zbijaka. Nie zabrakło także grillowanych kiełbasek , którymi uczniowie mogli się pokrzepić przed kolejnymi konkurencjami, oraz muzyki, przy której miło minął czas. Wszyscy bawili się doskonale, a klasą , która zwyciężyła w zmaganiach, okazała się IIA. Zgodnie z tradycją otrzymała puchar przechodni.

12 czerwca 2014
Przejdź do - Wycieczka w Pieniny

Wycieczka w Pieniny

W dniach 02 – 06 czerwca klasy IA i IIA wzięły udział w warsztatach informatycznych w Pienińskim Parku Narodowym. Uczniowie podczas wyjazdu mogli odwiedzić obóz koncentracyjny w Auschwitz. Zdobyli także najwyższy szczyt Pienin – Trzy Korony, byli w wąwozie Homole a także uczestniczyli w spływie Dunajcem i zwiedzali podziemne muzeum w Krakowie. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Opiekunami byli: p. M. Konarski, p. M Włodarczyk, p. W. Ladorudzki, p. J. Sobol, p. A. Michałkiewicz.

9 czerwca 2014

Mistrzostwa Polski w scrabble

30 maja w Gimnazjum nr 2 w Kutnie odbyły się Mistrzostwa Polski w scrabble. Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Smoliński, Martyna Bloch, Szymon Cegiełko i Wojciech Stawicki. Zostali oni podzieleni na pary. Hubert Smoliński w konkursie indywidualnym zajął 3. miejsce, a w drużynowym razem z Wojtkiem 2. miejsce. Wojtek Stawicki otrzymał również pożegnalny prezent, gdyż był to jego ostatni udział w konkursie. Nasze liceum otrzymało puchar dla najlepszej szkoły w rankingu przodujących szkół. Opiekunem był p. prof. Maciej Konarski

30 maja 2014
Przejdź do - Rock Wolności

Rock Wolności

W piątek  6 czerwca w KDK o godzinie 17.00 rozpoczął się niezwykły koncert ROCK WOLNOŚCI, upamiętniający 25 lat wolnej ojczyzny. Wystąpili w nim w I części uczniowie i absolwenci Liceum Dąbrowskiego, którzy zagrali i zaśpiewali utwory m.in. Maanamu, Lombardu, Perfectu, Kobranocki, Dezertera, Krystyny Prońko, Sztywnego Pala Azji, Grzegorza Ciechowskiego. W drugiej części zaprezentowal się gość koncertu zespół AGRESSIVA 69 z utworami Republiki. Koncert, którego pomysłodawczynią jest p. prof. Agnieszka Wesołowska, poprowadził dziennikarz muzyczny Radia Łódź Maciej Kierzkowski.

9 czerwca 2014
Przejdź do - Brazylijskie słońce czy wielkomiejska nowoczesność Hong Kongu?

Brazylijskie słońce czy wielkomiejska nowoczesność Hong Kongu?

Czy w Chinach można swobodnie korzystać z Internetu i chociażby z You Tube czy FB? Jaki kolor skóry mają mieszkańcy Brazylii i co oznaczają kolory na fladze tego kraju? Czemu w budynkach w Hong Kongu nie ma czwartego piętra? Ile domów możemy w Polsce kupić za równowartość jednego niewielkiego mieszkania w drapaczach chmur w Hong Kongu? Czym zajmują się Brazylijczycy gdy nie grają w piłkę nożną? Na te i wiele innych pytań odpowiadali w ostatnim tygodniu goszczący w naszej szkole wolontariusze AIESEC – Icaro i Colleen. ..

26 maja 2014
Czytaj więcej o: Brazylijskie słońce czy wielkomiejska nowoczesność Hong Kongu?
Przejdź do - Rajd w Pieniny

Rajd w Pieniny

Za nami kolejny rajd górski. Po kilku latach przerwy udało nam się powrócić do dobrej tradycji. Mamy nadzieję, że Rajdowiczów będzie od teraz tylko przybywało. Wędrowaliśmy po Pieninach. Zapraszamy do obejrzenia galerii. We wrześniu zamierzamy rzucić wyzwanie Beskidom. Możecie do nas dołączyć!

28 kwietnia 2014