Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI / 2011/2012

2011/2012

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zakończenie Roku

W dniu 29 czerwca zakończył się rok szkolny w naszym liceum. Zebrani na sali gimnastycznej, po krótkiej przemowie dyrektora szkoły zaingurowaliśmy pracowite dwa semestry I i II klas.

Uczniowie z bardzo dobrymi wynikami w nauce otrzymali promocję do następnej klasy z rąk wychowawcy oraz dyrektora, reszta musiała się pocieszyć otrzymanym świadectwem z rąk swojego nauczyciela. Wszystkim gratulujemy i życzymy miłych, udanych wakacji    :-)

2 lipca 2012

Pierwszaki w Pieninach

DZIEŃ I

Połączonymi siłami klas I b, I c i oczywiście klasy I d wyruszyliśmy na wycieczkę w Pieniny. Od samego rana słońce przywitało nas ciepłymi promieniami a na wszystkich twarzach widniały uśmiechy.  Nie wiedzieliśmy, co nas czeka. Pierwszym obiektem, przy którym zatrzymaliśmy się, był zamek na Pieskowej Skale i Maczuga Herkulesa. Później w upale wchodziliśmy na górę do Jaskini Łokietka. Wieczorem dotarliśmy do Nidzicy, tutaj zakwaterowano nas w gościńcu H.A.T.A.

25 czerwca 2012
Czytaj więcej o: Pierwszaki w Pieninach

Dąbrowszczak najlepszy w województwie!

Nasza szkoła ulokowała się na pierwszym miejscu w województwie w rankingu IT szkół ponadgimnazjalnych w 2012 roku.

Ranking IT Szkoła został przeprowadzony na podstawie pomiaru aktywności udziału szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań projektu: wszechnicy informatycznej, wszechnicy online, kursach dla uczniów, kursach dla nauczycieli, konkursach IT, akademickich kołach naukowych oraz wszechnicy na kołach. W projekcie Informatyka +, realizowanym z udziałem blisko 1000 szkół z 5 województw objętych projektem. 

 Warto zauważyć, że I LO w rankingu ogólnopolskim zajmuje wysokie 8. miejsce.

 

Więcej na   >Ranking IT Szkoła 2012<

Dąbrowszczak najlepszy w województwie!

20 czerwca 2012

IA w Tatrach

11 Czerwca – dzień pierwszy

Zmęczeni wysiłkiem edukacyjnym oraz  w poszukiwaniu chwili wytchnienia i zapomnienia wybieramy się na warsztaty informatyczne do malowniczo położonej miejscowości – Murzasichle.

O godzinie 4.45,  półprzytomni i zaspani, wyruszamy na południe kraju. Przed nami 11-godzinna podróż. Towarzyszą nam nasi nauczyciele – pani M. Golan, pani N. Pietrzykowska, pan M.Włodarczyk i nasz niezastąpiony wychowawca, pan J.Sobol.

Około godziny 10.30 docieramy do Oświęcimia, gdzie zwiedzamy obóz koncentracyjny Auschwitz. Pani przewodnik, krok po kroku, przedstawia nam dramat więźniów obozu. W skupieniu przeżywamy tę lekcję historii, jakże inną od tych znanych z ław szkolnych. Ta wizyta na długi czas pozostanie w naszej pamięci.

12 czerwca 2012
Czytaj więcej o: IA w Tatrach

Dzień dziecka

Nie od dziś wiadomo, że największą frajdę sprawia dzieciom oglądanie bajek. Doskonale przekonali się o tym uczniowie klasy IId, którzy 1 czerwca wraz ze swoją wychowawczynią,  Emilą Konwerską , udali się do kutnowskiego kuna, aby w towarzystwie innych - choć nieco młodszych - dzieci obejrzeć film animowany pt."Goryl Śnieżek w Barcelonie". Osiemnastolatkowi podczas seansu bawili się równie dobrze, jak ich młodsi koledzy. Około godziny 11z uśmiechem na twarzach opuścili budynek KDK-u, kierując swoje kroki w stronę Muzeum Regionalnego w Kutnie. Jak głosi jednak słynne przysłowie: „Głodny humanista to zły humanista!”. W harmonogramie nie mogło zabraknąć więc wspólnego wypadu na pizzę. Jednak mimo obfitego posiłku, drugoklasistów wciąż dręczył głód. Był to wszechogarniający głód wiedzy. Z szybkością światła dotarli do muzeum, aby tam z zaciekawieniem obejrzeć wystawę dotyczącą 150 lat kolei w Kutnie. Nie zabrakło również pokarmu dla młodych artystów,  a więc solidnej dawki szeroko pojmującej sztuki, która objawiła się humanistom pod postacią ekstrawaganckich prac Jana Pawluśkiewicza.

                Gdy przyszedł czas rozstania, każdy z radością w sercu udał się do swojego domu. Jak to dobrze, choć przez chwilę na nowo poczuć się dzieckiem!

9 czerwca 2012

Dzień Sportu

8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Wszystkie klasy uczestniczyły w konkursach, które miały wyłonić tegorocznego zwycięzce. Po przemówieniu dyrektora oraz przedstawieniu paru spraw organizacyjnych rozpoczęły się biegi sztafetowe. Kolejne konkurencje to: rzut piłką lekarską, przeciąganie liny, bieg rzędami, taniec, rysunek, przedstawienie potrawy (w stylu komentatora sportowego). W ciągu imprezy można było skonsumować kiełbase z grilla, którą się zajął sor Włodarczyk. Po podliczeniu wszystkich punktów zwycięzcą okazała się klasa IA. Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy wszystkim klasom powodzenia w następnym roku!

9 czerwca 2012