Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI / 2012/2013

2012/2013

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - DESZCZOWA PIOSENKA

DESZCZOWA PIOSENKA

25 czerwca 2013 w CTMiT, licznie zgromadzona publiczność obejrzała musical „Deszczowa piosenka” przygotowany z pomocą prof. Edyty Gustowskiej i wyreżyserowany przez Marię Lewandowską,. Po przedstawieniu odbyła się licytacja prac lokalnych artystów. Spektakl stanowił zakończenie cyklu spotkań i warsztatów zorganizowanych przez uczennice I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego Marię Lewandowską i Katarzynę Michałek. Wszystkie wydarzenia miały na celu zebranie pieniędzy na rehabilitację poszkodowanego w wypadku Damiana, ucznia Zespołu Szkół nr 2. Dzięki inicjatywie uczennic udało się zebrać 4600 zł. Wszystkim darczyńcom dziękujemy.

 

25 czerwca 2013
Przejdź do - WARSZTATY INFORMATYCZNE KLAS MATEMATYCZNO-FIZYCZNYCH

WARSZTATY INFORMATYCZNE KLAS MATEMATYCZNO-FIZYCZNYCH

Klasa I i II A w dniach 10-14 czerwca wzięła udział w warsztatach informatycznych zorganizowanych przez naszą szkołę w Murzasichle. Uczniowie na tegorocznych zajęciach mogli przyswoić wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i ataków na aplikacji oraz serwery internetowe. Oprócz tego, młodzi adepci sztuki informatycznej spędzali czas w pięknych Tatrach. Odwiedzili między innymi Doline Kościeliską i Strążyńską oraz Halę Gąsienicową. W drodze powrotnej uczniowie wstąpili do muzeum Schindlera, znanego Niemca, który pomagał Żydom w czasie okupacji. Cieszymy się, że "mat-fiz" wrócił wypoczęty i wzbogacony o nowe doświadczenia

>> ZDJĘCIA TUTAJ <<

14 czerwca 2013
Przejdź do - XI MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ W SCRABBLE

XI MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ W SCRABBLE

W piątek 14 czerwca w Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie odbyły się XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble. Na turnieju stawiło się 102 zawodników. Rozgrywki były prowadzone w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja oraz ponadgimnazjalne. Naszą szkołe reprezentowały dwie drużyny: I – Wojtek Stawicki, Hubert Smoliński i II – Martyna Bloch i Maria Wasińska. Po pięciu rundach rozgrywek wyłonieni zostali SZKOLNI MISTRZOWIE SCRABBLE 2013. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła nasza drużyna w składzie Wojtek Stawicki, Hubert Smoliński, ponadto Indywidualnym Mistrzem Polski został uczeń naszej szkoły Wojtek Stawicki.

 

14 czerwca 2013
Przejdź do - NASI UCZNIOWIE W ROSJI

NASI UCZNIOWIE W ROSJI

W dniach 7 – 10 czerwca trójka uczniów naszej szkoły: Anna Winkler, Michał Dudkowski i Hubert Smoliński wzięła udział w wymianie kulturalnej z miastem Kołomna w Rosji (100 kilometrów od Moskwy). Na odbywającym się w tym czasie święcie miasta, mieli okazję wykonać kilka utworów przed 20 – tysięczną publicznością. Rosjanie okazali się niezwykle gościnni i serdecznie przyjęli gości z Polski, oprowadzając ich po centrum miasta, lokalnych muzeach, a także organizując wycieczkę do Moskwy. Sami uczestnicy wyjazdu są z niego niezwykle zadowoleni i mają nadzieję, iż uda im się skorzystać z zaproszenia i powrócić do Kołomny za rok.

10 czerwca 2013
Przejdź do - XIX SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

XIX SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

Z okazji Dnia Dziecka dwójka naszych uczniów - Justyna Ciniarska i Hubert Smoliński z klasy Id wzięła udział w XIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dwudniowy wyjazd do Warszawy zaczął się 31 maja ciekawymi warsztatami „ Jak zostać dobrym mówcą”. Najważniejszym wydarzeniem było jednak uczestniczenie w obradach sejmu, gdzie 460 młodych posłów z całej Polski wraz z Justyną i Hubertem uchwalało ustawę dotyczącą ekorozwoju.

4 czerwca 2013
Przejdź do - DZIEŃ SPORTU

DZIEŃ SPORTU

4 czerwca odbył się Dzień Sportu. Zawody składały się z kilku konkurencji, które sprawdzały nie tylko poziom sprawności fizycznej uczniów, ale także wiedzę na temat sportu. Najwięcej emocji jak co roku wzbudziło przeciąganie liny. W trakcie imprezy odbył się również pokaz tańca nowoczesnego grupy Street Dance Crew, w skład której wchodzą cztery uczennice naszej szkoły. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych występ zgromadził szerokie grono obserwatorów chętnie oklaskujących popisy tancerzy. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła klasa IIA, która o jeden punkt wyprzedziła klasę IA, tym samym broniąc zdobytego rok wcześniej pucharu. Impreza przebiegła w miłej atmosferze, dostarczając uczniom wielu emocji.

 

4 czerwca 2013