Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI / 2012/2013

2012/2013

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - DESZCZOWA PIOSENKA

DESZCZOWA PIOSENKA

25 czerwca 2013 w CTMiT, licznie zgromadzona publiczność obejrzała musical „Deszczowa piosenka” przygotowany z pomocą prof. Edyty Gustowskiej i wyreżyserowany przez Marię Lewandowską,. Po przedstawieniu odbyła się licytacja prac lokalnych artystów. Spektakl stanowił zakończenie cyklu spotkań i warsztatów zorganizowanych przez uczennice I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego Marię Lewandowską i Katarzynę Michałek. Wszystkie wydarzenia miały na celu zebranie pieniędzy na rehabilitację poszkodowanego w wypadku Damiana, ucznia Zespołu Szkół nr 2. Dzięki inicjatywie uczennic udało się zebrać 4600 zł. Wszystkim darczyńcom dziękujemy.

 

25 czerwca 2013
Przejdź do - WARSZTATY INFORMATYCZNE KLAS MATEMATYCZNO-FIZYCZNYCH

WARSZTATY INFORMATYCZNE KLAS MATEMATYCZNO-FIZYCZNYCH

Klasa I i II A w dniach 10-14 czerwca wzięła udział w warsztatach informatycznych zorganizowanych przez naszą szkołę w Murzasichle. Uczniowie na tegorocznych zajęciach mogli przyswoić wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i ataków na aplikacji oraz serwery internetowe. Oprócz tego, młodzi adepci sztuki informatycznej spędzali czas w pięknych Tatrach. Odwiedzili między innymi Doline Kościeliską i Strążyńską oraz Halę Gąsienicową. W drodze powrotnej uczniowie wstąpili do muzeum Schindlera, znanego Niemca, który pomagał Żydom w czasie okupacji. Cieszymy się, że "mat-fiz" wrócił wypoczęty i wzbogacony o nowe doświadczenia

>> ZDJĘCIA TUTAJ <<

14 czerwca 2013
Przejdź do - XI MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ W SCRABBLE

XI MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ W SCRABBLE

W piątek 14 czerwca w Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie odbyły się XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble. Na turnieju stawiło się 102 zawodników. Rozgrywki były prowadzone w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja oraz ponadgimnazjalne. Naszą szkołe reprezentowały dwie drużyny: I – Wojtek Stawicki, Hubert Smoliński i II – Martyna Bloch i Maria Wasińska. Po pięciu rundach rozgrywek wyłonieni zostali SZKOLNI MISTRZOWIE SCRABBLE 2013. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła nasza drużyna w składzie Wojtek Stawicki, Hubert Smoliński, ponadto Indywidualnym Mistrzem Polski został uczeń naszej szkoły Wojtek Stawicki.

 

14 czerwca 2013
Przejdź do - NASI UCZNIOWIE W ROSJI

NASI UCZNIOWIE W ROSJI

W dniach 7 – 10 czerwca trójka uczniów naszej szkoły: Anna Winkler, Michał Dudkowski i Hubert Smoliński wzięła udział w wymianie kulturalnej z miastem Kołomna w Rosji (100 kilometrów od Moskwy). Na odbywającym się w tym czasie święcie miasta, mieli okazję wykonać kilka utworów przed 20 – tysięczną publicznością. Rosjanie okazali się niezwykle gościnni i serdecznie przyjęli gości z Polski, oprowadzając ich po centrum miasta, lokalnych muzeach, a także organizując wycieczkę do Moskwy. Sami uczestnicy wyjazdu są z niego niezwykle zadowoleni i mają nadzieję, iż uda im się skorzystać z zaproszenia i powrócić do Kołomny za rok.

10 czerwca 2013
Przejdź do - XIX SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

XIX SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

Z okazji Dnia Dziecka dwójka naszych uczniów - Justyna Ciniarska i Hubert Smoliński z klasy Id wzięła udział w XIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dwudniowy wyjazd do Warszawy zaczął się 31 maja ciekawymi warsztatami „ Jak zostać dobrym mówcą”. Najważniejszym wydarzeniem było jednak uczestniczenie w obradach sejmu, gdzie 460 młodych posłów z całej Polski wraz z Justyną i Hubertem uchwalało ustawę dotyczącą ekorozwoju.

4 czerwca 2013
Przejdź do - DZIEŃ SPORTU

DZIEŃ SPORTU

4 czerwca odbył się Dzień Sportu. Zawody składały się z kilku konkurencji, które sprawdzały nie tylko poziom sprawności fizycznej uczniów, ale także wiedzę na temat sportu. Najwięcej emocji jak co roku wzbudziło przeciąganie liny. W trakcie imprezy odbył się również pokaz tańca nowoczesnego grupy Street Dance Crew, w skład której wchodzą cztery uczennice naszej szkoły. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych występ zgromadził szerokie grono obserwatorów chętnie oklaskujących popisy tancerzy. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła klasa IIA, która o jeden punkt wyprzedziła klasę IA, tym samym broniąc zdobytego rok wcześniej pucharu. Impreza przebiegła w miłej atmosferze, dostarczając uczniom wielu emocji.

 

4 czerwca 2013
Przejdź do - WARSZTATY CHEMICZNE IC

WARSZTATY CHEMICZNE IC

W dniu 23 maja 2013r. uczniowie klasy Ic uczestniczyli w warsztatach chemicznych zorganizowanych w laboratorium Uniwersytetu Łódzkiego. Młodzi chemicy przeprowadzili analizę jakościową kationów i anionów pierwiastków oraz uczestniczyli w wykładzie poświęconym ogniwom i elektroujemności.

23 maja 2013
Przejdź do - UWAGA KONKURS!!! MAKE TUWIM ENGLISH 2013
Przejdź do - XIII BIEG Z FORRESTEM

XIII BIEG Z FORRESTEM

12 maja w Parku Wiosny Ludów odbyła się kolejna edycja biegu z Forrestem. W biegu wzięli udział również zawodnicy z naszej szkoły w składzie:Eliza Babecka Id, Ewa Baranowska Id, Michał Kawiński IIa, Oskar Chojnacki Ic, Adrianna Wójcicka Id, Kacper Pawłowski IIb, Justyna Głowienka IIc

12 marca 2013

JERZY SOBOL NAGRODZONY PRZEZ POLSKIE TOWARZYSTWO INFORMATYCZNE PODCZAS ŚWIATOWYCH DNI SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO

Światowe Dni Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDSI) objęte wysokimi patronatami, są organizowane przez PTI przy współudziale administracji państwowej, Parlamentu oraz licznych organizacji pozarządowych, firm i mediów publicznych. Całość obchodów, składająca się z wielu konferencji, seminariów, debat i innych interesujących przedsięwzięć, cieszy się dużym zainteresowaniem oraz znacznym nagłośnieniem medialnym.

15 maja 2013
Czytaj więcej o: JERZY SOBOL NAGRODZONY PRZEZ POLSKIE TOWARZYSTWO INFORMATYCZNE PODCZAS ŚWIATOWYCH DNI SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO