Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI / 2010/2011

2010/2011

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wycieczka w Pieniny

14 czerwca 2011 roku grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła na 4-dniowe warsztaty w Pieniny. Na próbę podboju tych gór zdecydowały się klasy IIc i I c wraz z opiekunami: p. M. Żukowską, p. A. Kubicką, p. I. Tarłowską oraz p.Barbarą Rybus. . Dużym plusem była piękna pogoda, umożliwiająca zwiedzanie oraz poznawanie uroków południowej Polski.

 

12 czerwca 2011
Czytaj więcej o: Wycieczka w Pieniny

Nasza ojczyzna - Europa

Sześcioosobowa grupa zapaleńców pod opieką pani Aliny Jezierskiej oraz sorki Emili Konwerskiej zdobywała coraz większą wiedzę na temat praw człowieka w dobie nowoczesnych technologii oraz wolontariatu jako sposobu na aktywizację społeczeństwa obywatelskiego. Spotkania odbywały się w biurze europosła Jacka Saryusza-Wolskiego - pomysłodawcy i opiekuna konkursu. Konkursu - bowiem trzy najlepsze osoby spośród gimnazjalistów oraz trzy spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych pojadą w listopadzie do Brukseli.

 

2 czerwca 2011
Czytaj więcej o: Nasza ojczyzna - Europa

Dzień Sportu

Wczoraj w naszej szkole odbył się dzień sportu.

2 czerwca 2011

Informatyka +

Zanim jednak wycieczkowicze udali się na uczelnie, zwiedzili Muzeum Techniki znajdujące się przy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie mogli zobaczyć m. in. sławną maszynę szyfrującą-ENIGMĘ oraz maszyny drukarskie z XIX wieku. Po tej niecodziennej lekcji historii klasy udały się na krótkie zakupy do centrum handlowego "Złote Tarasy".

 

20 maja 2011
Czytaj więcej o: Informatyka +

Pan prof. Jerzy Sobol nagrodzony przez Polskie Towarzystwo Informatyczne

W konferencji weźmie udział ok. 200 osób reprezentujących m.in. MEN, MNiSW, MSWiA, uniwersytety, zakłady metodyki i dydaktyki, jednostki samorządu terytorialnego, kuratoria oświaty, koordynatorów informatyki oraz szkoły. W trakcie konferencji Jerzy Sobol nauczyciel ILO w Kutnie otrzyma nagrodę i tytuł najlepszego Egzaminatora ECDL w Polsce. Honorowy Patronat nad konferencją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

16 maja 2011

Test z praktycznej wiedzy o bankowości

Uczniowie liceum zajęli I miejsce w rankingu zespołowym, pokonując tym samym siedem szkół ponadgimnazjalnch. Natomiast w rankingu indywidualnym Michał Daszkiewicz zajął II, a Marta Czarnecka III miejsce.

 

11 maja 2011
Czytaj więcej o: Test z praktycznej wiedzy o bankowości