Jesteś tutaj: Start / KOMUNIKATY

KOMUNIKATY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Nauczanie zdalne klasy Ic

W dniach 21- 29 października klasa I C pracuje w trybie nauczania zdalnego. Pozostałe klasy pracują stacjonarnie. Wszystkie zajęcia prowadzone są ze szkoły.

21 października 2021
Przejdź do - Bezpłatna infolinia dla młodzieży, rodziców i nauczycieli

Bezpłatna infolinia dla młodzieży, rodziców i nauczycieli

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość. Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

20 września 2021

„Łódzkie na mapach”

Zapraszamy do udziału w konkursie. Jego celem jest zwiększenie wiedzy na temat regionu łódzkiego oraz popularyzacja cyfrowych map tematycznych, jako narzędzia kształcenia przy wykorzystaniu możliwości i funkcjonalności Geoportalu Województwa Łódzkiego ( www.geoportal.lodzkie.pl ). Geoportal Województwa Łódzkiego to nowoczesne narzędzie, które można z łatwością wdrożyć w proces zdobywania wiedzy i umiejętności o otaczającej nas przestrzeni.Zadanie polega na opracowaniu cyfrowej kompozycji mapowej prezentującej wybrany temat na terenie województwa łódzkiego. Szczegółowe informacje dostępne są w Regulaminie konkursu.Termin nadsyłania prac konkursowych upływa w dniu 31 października 2021 r., każdy uczestnik może dokonać jednego zgłoszenia konkursowego. Dla uczestników konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe, najciekawsze prace zostaną opublikowane w systemie Geoportal Województwa Łódzkiego. Regulamin konkursu dostępny jest na poniższych stronach internetowych:  www.geoportal.lodzkie.pl - www.rsip.lodzkie.pl Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać wysyłając pytania na adres e-mail: geoportal@lodzkie.pl .

 
1 czerwca 2021
Przejdź do - Wytyczne Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kutnie

Wytyczne Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kutnie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kutnie informuje, że w związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym  Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży. Zalecenia zostały opracowane, aby zwiększyć bezpieczeństwo i minimalizować ryzyko zakażenia podczas zorganizowanego wypoczynku w czasie epidemii COVID-19.

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w 2021 roku - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Powyższe wytyczne zamieszczone są na stronach internetowych WSSE w Łodzi -https://www.gov.pl/web/wsse-lodz  oraz  PSSE w Kutnie  https://www.gov.pl/web/psse-kutno 

 Podpisał:

 Państwowy Powiatowy  Inspektor Sanitarny w Kutnie

 dr inż. Celina Marciszewska

27 maja 2021

Szczepienia dla młodzieży z rocznika 2005.

W poniedziałek, 17 maja br. została otwarta rejestracja na szczepienia dla osób, które ukończyły 16. rok życia. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach, otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia. Dla tych osób e-skierowania będą wystawiane raz w tygodniu, w poniedziałki.

16- i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz – Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Można zrobić to w domu. Dzięki wcześniej uzupełnionemu i podpisanemu formularzowi oraz zgodzie rodzic nie będzie musiał był obecny podczas szczepienia.

Ważne! Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun prawny nastolatka. 

Więcej informacji o rejestracji na szczepienia dla 16- i 17-latków można znaleźć w komunikacie na stronie MEiN https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ruszaja-szczepienia-dla-nastolatkow--rozpoczela-sie-rejestracja-mlodziezy-w-wieku-16-i-17-lat.

Prosimy o przekazanie tej wiadomości rodzicom uczniów, którzy mogą rejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19.

Z wyrazami szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy
Ministerstwo Edukacji i Nauki

18 maja 2021