Jesteś tutaj: Start / KOMUNIKATY

KOMUNIKATY

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

PRÓBNE MATURY

Próbny egzamin maturalny odbędzie się w dniach 03-16.03.2021, w trybie stacjonarnym, z zachowaniem reżimu sanitarnego, w salach i według list zdających ustalonych dla egzaminu maturalnego w sesji wiosennej 2021.

23 lutego 2021
Przejdź do - Pomóżmy Michałowi

Pomóżmy Michałowi

Zaczynamy rozliczać się z podatku dochodowego za ubiegły rok. Bardzo prosimy o wsparcie 1% naszego absolwenta Michała Janakowskiego, studenta łódzkiej ASP, który uległ ciężkiemu wypadkowi w czasie minionych wakacji.
Numer KRS 0000396361
Cel szczegółowy 1% 0105569 Michał
https://www.siepomaga.pl/michal-janakowski
Zachęcamy również do wpłat na:  https://zrzutka.pl/9r3sdj

17 lutego 2021

Zaproszenie do udziału w grze literackiej na smartfony „Uwolnij Klementynę”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi zaprasza uczniów szkół średnich z Łodzi i województwa łódzkiego do udziału w grze literackiej na smartfony „Uwolnij Klementynę”. To pierwsza międzyszkolna rozgrywka. Przygotowaliśmy nagrody dla 3 najlepszych i najszybszych graczy. Dla uczestników gry przewidziano dyplomy i kubki z logo projektu. Dla szkół i nauczycieli, którzy zaangażują się w udział w projekcie przygotowane zostaną potwierdzenia uczestnictwa w wydarzeniu.

Jak zagrać?

1. Przygotuj dobrze naładowany smartfon lub tablet z dostępem do Internetu oraz… dobry humor, odrobinę wiedzy i dużo wyobraźni:)

2. Ściągnij darmową aplikację ActionTrack z internetowych sklepów AppStore lub Google Play

3. Zeskanuj KOD QR, który pojawi się na stronie WBP w Łodzi https://www.wbp.lodz.pl/gra-na-smartfony-zagraj-w-literature 8 grudnia o godz. 11 i rozpocznij grę! Grać można od godziny 11.00 do godziny 13.00.  O wygranej będzie decydowała poprawność odpowiedzi i szybkość rozwiązywania zadań. O wynikach będziemy informowali indywidualnie.

Baw się dobrze! UDZIAŁ W GRZE JEST BEZPŁATNY. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny 42 663 03 38 (Biuro Promocji); 42 637 68 35 (Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń).

Grę przygotowały uczennice z XX Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Łodzi wspólnie z trenerem z firmy GoodGames Arkadiuszem Łapką na podstawie książki Kazimierza Szymeczki „Czworo i kości” (Wydawnictwo Literatura). Gra została przygotowana w ramach projektu „Zagraj w literaturę”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Z pozdrowieniami

Ewa Baranowska, Anna Wejman, Jolanta Zwierzyńska

4 grudnia 2020

Oferta Biblioteki Pedagogicznej

Biblioteka Pedagogiczna, mając na uwadze bezpieczeństwo Czytelników i pracowników, uruchamia możliwość ograniczonego wypożyczenia zbiorów. Książki i multimedia z biblioteki można zamawiać za pośrednictwem poczty elektronicznej (kutno (at) pbw.lodz.pl), telefonicznie (24 253 46 36) lub swojego konta (samodzielnie logując się i dokonując rezerwacji). Więcej informacji na: http://pbw.lodz.pl/Kutno.htm

16 listopada 2020

Biblioteka Miejska zaprasza do wypożyczania ebooków

WYPOŻYCZALNIA EBOOKÓW

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie uruchomiła od marca dostęp do cyfrowej wypożyczalni Legimi. Platforma ta oferuje możliwość wypożyczania e-książek, które można czytać na komputerze, smartfonie, tablecie lub czytniku.

 1. Aby uzyskać dostęp do zasobu Legimi musisz posiadać ważną kartę Biblioteki.

 2. Kody można otrzymać drogą mailową, kontakt e-mail: wypozyczalnia@bibliokutno.pl
  Kody będą wysyłane w godz. 7.30 - 15.30, aby uzyskać kod należy podać numer karty bibliotecznej. Pamiętaj, kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku – wygasa.

 3. Liczba kodów jest ograniczonaJeden kod dostępu wydawany jest osobie zgłaszającej się osobiście po jego odbiór.

 4. Załóż konto w serwisie Legimi na stronie www.legimi.pl/biblioteka_kutno/.

 5. Podaj otrzymany kod dostępu.

 6. Pobierz darmową aplikację Legimi na swoje urządzenie, zaloguj się i czytaj bez ograniczeń! Otrzymujesz nieograniczony dostęp do e-booków w aplikacjach Legimi na okres jednego miesiąca od daty aktywowania kodu. Po kod na następny miesiąc zgłoś się do Biblioteki.

 7. Możesz czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach: tablet, smartfon, czytnik, komputer.

Dostęp do cyfrowej wypożyczalni Legimi jest realizowany w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 - projekt nr 39 Czytanie na ekranie.

16 listopada 2020

Wirtualne porady i konsultacje psychologiczno-pedagogiczne

W każdy czwartek i piątek w godzinach 9:00 - 14:00 pedagog jest obecny na dyżurze poprzez dziennik elektroniczny. Gdyby Państwo lub Państwa dzieci miały potrzebę rozmowy prosimy o wysłanie nr kontaktowego, pedagog - pani Anna Horwat - skontaktuje się telefonicznie. Ponadto zapraszam do kontaktu drogą elektroniczną  na adres: pedagog.82@tlen.pl lub annahorwat@tlen.pl
Praca zdalna pedagoga szkolnego:
1.Udostępnianie materiałów na stronę internetową szkoły- prezentacje, aktualności, linki.
2.Kontakt za pośrednictwem Dziennika elektronicznego- aktualności dla rodziców/ opiekunów oraz uczniów dotyczące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, doradztwa zawodowego, profilaktyki zdrowotnej, interwencji w sytuacjach trudnych.
3.Kontakt indywidualny za pośrednictwem telefonu po wcześniejszym ustaleniu przez dziennik elektroniczny .
4.Na bieżąco, w związku ze zmieniającą się dynamicznie sytuacją, wskazywanie rodzicom/ opiekunom/ uczniom instytucji, organizacji świadczących pomoc i wsparcie.
5.Preorientacja zawodowa dla klas ostatnich, udostępnianie materiałów oraz linków do przydatnych stron
6.Monitorowanie realizacji obowiązku szkolnego.
7.Profilaktyka zdrowotna- przesyłanie informacji nt. radzenia sobie ze stresem w sytuacji zagrożenia pandemią.
8.Systematyczna współpraca z wychowawcami, nauczycielami w kwestiach wychowawczych, pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów.
9.Zorganizowanie Zdalnych Dni Profilaktyki- materiały do edukacji, linki Quizy
10.Realizacja programu Ars- zdalnie- materiały.
11.Ankieta on-line dotycząca diagnozy do programu wychowawczo-profilaktycznego.
12.Ankieta on-line dotycząca kształcenia zdalnego.
13.Indywidualne porady, konsultacje, rozmowy z wykorzystaniem różnych form kontaktu.
14.Zapoznawanie z ofertą edukacyjną uczelni wyższych.
15.Koordynowanie realizacji zaleceń  IPET
16.Współpraca z instytucjami:PPP W Kutnie, Sądem, Policją, GIS, PUP.
17.Współpraca z rodzicami  (dziennik elektroniczny, konsultacje telefoniczne, poczta

6 listopada 2020