Jesteś tutaj: Start / ABSOLWENT

ABSOLWENT

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - XIII  ZJAZD ABSOLWENTÓW DĄBROWSZCZAKA

XIII ZJAZD ABSOLWENTÓW DĄBROWSZCZAKA

Drodzy Absolwenci! Szanowni zaproszeni Goście!  W imieniu Dyrekcji Liceum, Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów oraz wszystkich organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy Wam za przybycie i obecność podczas Zjazdu. Dziękujemy za uczestnictwo we Mszy Świętej rozpoczynającej Zjazd oraz obecność podczas składania kwiatów na grobie założyciela Szkoły - Doktora Antoniego Troczewskiego. Dziękujemy za stworzenie niesamowitej atmosfery, dobrą zabawę oraz setki wspomnień sprzed lat. Mamy nadzieję, że w takim, albo większym składzie zobaczymy się za pięć lat podczas XIV już Zjazdu Absolwentów!


 

12 czerwca 2017
Przejdź do - Zjazd Absolwentów 2012

Zjazd Absolwentów 2012

Najważniejszym wydarzeniem XII Zjazdu Absolwentów było poświęcenie sztandaru ufundowanego przez Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. Gen. J. H. Dąbrowskiego. To trzeci z kolei sztandar szkoły; wcześniejsze pochodzą z lat 1936, 1978.

„Istotnym spoiwem, łączącym starsze i młodsze pokolenia, są ich symbole. Najważniejszym niewątpliwie jest sztandar, a na nim orzeł z koroną i wyhaftowane słowa: Bóg. Honor. Ojczyzna. Różne były losy tego sztandaru, tak jak różne zawirowania historii towarzyszyły tym, nad którymi powiewał, ale jedno jest pewne: jednoczyły się wokół niego następujące po sobie pokolenia uczniów, niosły go z dumą kolejne poczty sztandarowe, uświetniał ważne uroczystości szkolne, a także zjazdy szkół noszących imię Dąbrowskiego.”

                                                                                                                              Zdjęcia dzięki uprzejmości FotoMiki. B. Żakiety i KCI i Pana Tarłowskiego.

 

8 października 2015
Przejdź do - Zjazd Absolwentów 2007

Zjazd Absolwentów 2007

ZAPRASZAMY NA CHWILĘ WSPOMNIEŃ...

8 października 2015