Jesteś tutaj: Start / O SZKOLE / Działalność

Działalność

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wolontariat

Wolontariat działający w Liceum

Oprócz zbiórek pieniędzy na cele charytatywne wolontariat w naszej szkole to także opieka nad dziećmi w Ośrodku Opiekuńczym Tęcza:

  • pomoc w odrabianiu lekcji, organizacje zabaw dla tych dzieci
  • wyszukiwanie instytucji gotowych nieść pomoc wychowankom tego ośrodka
  • organizowanie szkoleń w zakresie pomocy przedmedycznej przez Maltańską Służbę Medyczną, pomoc w prowadzeniu tych szkoleń
  • organizacja pokazów pierwszej pomocy
  • udzielanie pomocy przedmedycznej podczas imprez masowych
  • pomoc pacjentom kutnowskiego hospicjum

Harcerstwo

 

Harcerstwo w Liceum

https://www.facebook.com/IKSInnominata

Cześć! W tej szkole od kilku lat działa drużyna harcerzy w wieku licealnym- takim, w jakim prawdopodobnie jesteś ty. Takie jednostki nazywają się w ZHP drużynami wędrowniczymi. Skoro już trafiłeś/aś na tę stronę to pewnie chciałbyś/chciałabyś zobaczyć na czym to wszystko polega? Nie wszystko uda się odczytać ze zdjęć przez nas umieszczanych lub z notek na naszym fanpage'u , ale w niektóre piątki w naszej szkole spotykamy się, aby wspólnie spędzić czas. Warto wtedy do nas zajrzeć :) . W Dąbrowszczaku działa I Kutnowska Drużyna Wędrownicza im. T. Rejtana. Jest to jedna z pierwszych w naszym kraju drużyn skautowych, gdyż jej początki datowane są na 1912r. Stanowimy trzon I Kutnowskiego Szczepu "Innominata"- jest to nazwa szczepu harcerskiego, w którym działamy- kilku drużyn z regionu kutnowskiego, które postanowiły razem współdziałać. Przez ostatnie lata nasz szczep i drużyna wypracowały markę rozpoznawalną w całym kraju i Związku Harcerstwa Polskiego. Jesteśmy rozpoznawalni między innymi na Polach Grunwaldu, na wielu cenionych zlotach i rajdach ogólnopolskich, w Głównej Kwaterze ZHP. Świadczą o tym nawiązane przez nas przyjaźnie i cele jakie sobie stawiamy. Poznaliśmy i nawiązywaliśmy współpracę z wieloma specjalistami w różnych dziedzinach: m. in. podróżnikami, alpinistami, ratownikami medycznymi, WOPR, TOPR, zespołami muzycznymi, artystami, instruktorami sztuk walki, grupami rekonstrukcyjnymi, instruktorami survivalu, nurkowania, pływania na jachtach, fotografami itp. Wielu z nas należy do Grupy Ratownictwa Medycznego OSP "Dąbrowszczak" jako ratownicy kwalifikowani i instruktorzy pierwszej pomocy. Często wyjeżdżamy na rejsy jachtowe po Mazurach lub na wędrówki po górach, także tych wysokich. W harcerstwie poczuliśmy na własnej skórze, że "Impossible is nothing", a to co wydaje się niemożliwe jest tylko pozorne. Serdecznie zapraszamy Cię, abyś wpadł/a się z nami zapoznać

OSP Dąbrowszczak

Grupa pierwszej pomocy działająca w Liceum

1.02.2007r. powstała przy naszej szkole grupa pierwszej pomocy przedmedycznej AmRat. W ramach jej działalności organizowane były szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz pokazowe prezentacje. Ponadto ratownicy służyli swoją pomocą podczas imprez masowych (Kongres Eucharystyczny Diecezji Łódzkiej, "Zakończenie Lata" - organizowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową PIONIER)

Od roku szkolnego 2007/2008, realizując te same założenia, działają jako oddział maltańskiej Służby Medycznej

Od 2010 roku działają jako Grupa Ratownictwa Medycznego OSP "Dąbrowszczak"

Szkolne koło LOP

Szkolne koło LOP

Szkolne Koło LOP liczy 157 osób. Członkowie SK LOP poprzez łączników klasowych aktywnie włączają się do akcji ekologicznych ogólnopolskich i inicjują własne działania m.in. pomagają psom ze schroniska, sprzątają lasy, opiekują się roślinami w szkole, prowadzą hodowle itd. Opiekunem SK LOP jest sorka M. Żukowska.

ECDL

ECDL Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL - European Computer Driving Licence) jest certyfikatem, który poświadcza, że jego posiadacz zdał pomyślnie teoretyczny egzamin sprawdzający wiedzę w zakresie podstawowych pojęć technologii informatycznej i sześć egzaminów praktycznych sprawdzających umiejętność obsługi komputera.