Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Awans Filipa do kolejnego etapu olimpiady biologicznej

Awans Filipa do kolejnego etapu olimpiady biologicznej

Filip Kostusiak z klasy III C został zakwalifikowany do zawodów II stopnia Olimpiady Biologicznej. Uczeń spełnił dwa warunki - uzyskał wynik 62% w eliminacjach szkolnych, wykonał pracę badawczą "Wpływ hydrokondycjonowania na kiełkowanie nasion i wschody marchwi odmiany "Amsterdamska". Praca otrzymała pozytywną ocenę formalną wystawioną przez właściwy Komitet Okręgowy Olimpiady Biologicznej. Gratulujemy

13 stycznia 2022
Przejdź do - Srebrna tarcza dla "Dąbrowszczaka" w rankingu Perspektyw

Srebrna tarcza dla "Dąbrowszczaka" w rankingu Perspektyw

Gratulujemy uczniom Dąbrowszczaka, którzy w roku szkolnym 2020/21 zakończyli edukację w naszej szkole. Dzisiaj ogłoszono wyniki rankingu Perspektyw 1000 najlepszych liceów w Polsce (na ponad 4000), w którym brane są pod uwagę trzy kryteria: sukcesy w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych Dzięki naszym absolwentom znaleźliśmy się na 233 miejscu w Polsce wśród liceów ogólnokształcących i na 18 w województwie łódzkim zdobywając Srebrną Tarczę. W ubiegłym roku była to 328 lokata w kraju i 25 w województwie. Warto pamiętać, że wszyscy uczniowie klas trzecich, 120 osób, podeszli do matury i wszyscy ją zdali. Większość wybierała oprócz jednego obowiązkowego przedmiotu dodatkowego jeszcze drugi i często trzeci. Na każdego ze zdających przypadło 2,22 egzaminu z przedmiotu rozszerzonego. Osiągnąć tak ogromny sukces przy tak dużej liczbie zdających to wielka satysfakcja. To osiągnięcie, to olbrzymi wysiłek uczniów, nauczycieli, rodziców - całej społeczności szkolnej.
Jeszcze raz gratulujemy 120 naszym maturzystom - absolwentom I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego. Jesteście wielcy!
PS. Nieskromnie przypominamy, że w rankingu Perspektyw jesteśmy od ... zawsze. :)
12 stycznia 2022
Przejdź do - Oliwer w etapie okręgowym olimpiady językowej

Oliwer w etapie okręgowym olimpiady językowej

Uczeń klasy Id Oliwer Kurzątkowski zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki już w piątek 14 stycznia.

11 stycznia 2022