Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Lekcja geologii na Uniwersytecie Łódzkim

Lekcja geologii na Uniwersytecie Łódzkim

20 lutego klasa I B wzięła udział w lekcji geologii odbywającej się na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Zajęcia, których tematem było „powstawanie, występowanie i praktyczne wykorzystanie minerałów i skał”, poprowadził Pan dr Marcin Krystek. W czasie zajęć uczniowie poznali m.in. właściwości fizyczne i chemiczne minerałów, warunki ich powstawania, rodzaje skał magmowych, osadowych i metamorficznych. Po zakończeniu lekcji dr Marcin Krystek pokazał uczniom bogate zbiory Muzeum Geologicznego i w bardzo ciekawy sposób przekazał informacje o wybranych skałach, minerałach i skamieniałościach.

Poza doznaniami naukowymi, uczniowie pamiętali o aktywności fizycznej i tego samego dnia, pod opieką trenera, odbyli lekcję WF-u w Parku Trampolin - Saltos.

26 lutego 2020

Pomoc dla Marty

Marta ma 27 lat. Była naszą uczennicą w latach 2011-2013 w klasie matematyczno-informatycznej. Jeszcze kilka miesięcy temu nie wiedziała, że jest chora, nie sądziła, że będzie musiała prosić kogokolwiek o pomoc.  W lipcu 2019 r. rozpoczęła walkę o swoje życie z glejakiem II stopnia  - nieoperacyjnym nowotworem złośliwym mózgu. Lekarze pokierowali Martę na nowoczesną i bezpieczniejszą radioterapię w Krakowie - Bronowicach. Proces dalszego leczenia jest dla Marty bardzo dużym obciążeniem finansowym. Dlatego jako społeczność Dąbrowszczaka zwracamy się do wszystkich o pomoc. Zbiórkę  pieniędzy przeprowadzimy w naszej szkole w piątek 28.02.2020. Pieniądze przekażemy na specjalne konto Marty utworzonej przez: Fundację Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba” Santander Bank 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 Tytułem: “2541 pomoc dla Marty Matusiak” https://www.kawalek-nieba.pl/marta-matusiak/

25 lutego 2020
Przejdź do - Jakub Rojewski Stypendystą Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej

Jakub Rojewski Stypendystą Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej

Stypendystą Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2019/20 zostaje..... Jakub Rojewski uczeń klasy II D!!! Gratulacje Kubo!!!

20 lutego 2020