Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - III c na Uniwersytecie Medycznym

III c na Uniwersytecie Medycznym

Nie zwalniamy tempa 13 czerwca - wyjazd klasy 3c z panią A. Kłosińską na Umed w Łodzi. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie nr odżywiania, zajęciach z szycia ran oraz w warsztatach laboratoryjnych, podczas których sprawdzili wpływ różnorodnych czynników na aktywność enzymów trawiennych.

18 czerwca 2022
Przejdź do - Wodoterapia na Mazurach

Wodoterapia na Mazurach

Spływ wodami Krutyni i rejs statkiem do Giżycka. Kapryśna pogoda dostarczyła całe spektrum emocji
17 czerwca 2022
Przejdź do - Inauguracja projektu - Tajemnicza Sieć Pająka

Inauguracja projektu - Tajemnicza Sieć Pająka

Dąbrowszczak poraz kolejny wziął udział w projekcie policyjnym związanym z bezpieczeństwem. Tym razem były to  cyberzagrożenia. Uczniowie naszego liceum: Amelia Tarnowska, Aure;ia Graczyk, Barbara Zawierucha, Mateusz Justyński, Zazanna Biernacka, Aleksandra Wojciechowska i Amelia Habasińska  przygotowali książeczkę  profilaktyczno-edukacyjną „Tajemnicza sieć pająka”.

10 czerwca 2022 roku podczas konferencji w CTMiT odbyła się inauguracja tegoż przedsięwzięcia. Projekt zaprezentowali uczniowie, którzy opowiedzieli jak doszło do powstania materiału w postaci książeczki, której odbiorcami mają być uczniowie szkół podstawowych. W książeczce tej poruszone zostały  najważniejsze zagrożenia, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się, serfując po sieci. 

Kolejnym punktem konferencji było wystąpienie Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie insp. Dariusza Walichnowskiego na temat przechowywania danych oraz wykład dr Tomasza Białobłockiego „Jak nie dać się zhakować- czyli cyber-higiena”.

Spotkanie kończyła debata oksfordzka  poprowadzona przez uczniów  I LO. Wzięli w niej udział: Natalia Baranowska, Zuzanna Biernacka, Natalia Krzyszkowska, Natalia Traczyk, Rafał Józefkowicz, Bartosz Piwowarski. W rolę Marszałka wcieliła się Barbara Zawierucha. Do debaty przygotowała uczniów p. Aleksandra Głuszcz. Młodzież debatowała nad kwestiami poruszanymi na konferencji, a więc cały czas poruszali się w cyberprzestrzeni.

Dziękujemy za zaufanie i opiekę merytoryczną podkom. Edycie Machnik, sierż.sztab. Darii Olczyk oraz mł. asp. Justynie Cywce. Współpraca z Komendą Powiatową Policji w Kutnie była ciekawym doświadczeniem. Czekamy na kolejne wspólne projekty. 

Książeczkę autorstwa naszych uczniów można znalęźć w zakładce TWÓRCZOŚĆ oraz pod linkiem http://ksiazeczka.ansgk.edu.pl/

14 czerwca 2022