Strona główna

Witamy na naszej stronie

  

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ABSOLWENTÓW I LO im. GENERAŁA  JANA HENRYKA DĄBROWSKIEGO W KUTNIE  

NA XIV ZJAZD ABSOLWENTÓW, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ
 17 CZERWCA 2023 r.

   Więcej informacji w zakładce ABSOLWENT oraz na : http://116.dabrowszczak.pl/  
Wszelkie pytania w sprawie zjazdu prosimy kierować na adres: 1lokutno.zjazd@gmail.com

 


Aktualności

Powiększ zdjęcie

Wycieczka klas pierwszych do Kotliny Kłodzkiej

W poniedziałekj 22 maja rozpoczęła się trzydniowa wyprawa klas Ib I Id do Kotliny Kłodzkiej. Na początek mocne uderzenie, czyli rafting na Nysie Kłodzkiej. Obyło się bez zanurzenia. Drugą równie intensywną atrakcją było zwiedzanie twierdzy w Kłodzku.

23 maja 2023
Czytaj więcej o: Wycieczka klas pierwszych do Kotliny Kłodzkiej
Powiększ zdjęcie

XIV Zjazd Absolwentów I LO

Już za chwilę czerwiec i XIV Zjazd Absolwentów I LO. Wszystkich absolwentów liceum zapraszamy serdecznie na spotkanie w szkole. Przypominamy,że opłata zjazdowa wynosi 100 zł (120 zł w dniu zjazdu), prosimy o wpłacanie pieniędzy na konto stowarzyszenia: BNP PARIBAS 86 1600 1462 1742 0758 8000 0001. Ze względów organizacyjnych zachęcamy do jak najszybszych wpłat. Chętnych zapraszamy również do dokonania dobrowolnej wpłaty na Stowarzyszenie Absolwentów.
 
 
10 maja 2023
Czytaj więcej o: XIV Zjazd Absolwentów I LO
Powiększ zdjęcie

Modernizacja pracowni chemicznej zakończona!

W dniu 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole zakończono realizację zadania „Utworzenie ekopracowni w I Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie”. Projekt został zrealizowany przy udziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi – konkurs z dziedziny Edukacja Ekologiczna „Nasze Ekologiczne Pracownie”.

Zasadniczym celem zmodernizowania pracowni chemicznej było podniesienie jakości pracy w czasie prowadzenia zajęć dydaktycznych, tak aby proces kształcenia zbliżyć do pracy badawczej. Podniesienie komfortu pracy to podniesienie jej jakości, która pozwala na wymierne efekty w postaci dobrze przygotowanych i kreatywnych młodych ludzi planujących swoją przyszłość. Pracownia chemiczna, będąca miniaturą nowoczesnego laboratorium stworzyła poczucie lokalnej współpracy wśród uczniów... 

10 maja 2023
Czytaj więcej o: Modernizacja pracowni chemicznej zakończona!
Powiększ zdjęcie

SAMOAKCEPTACJA - jestem jaki jestem

W dniach 24-28 kwietnia 2023r uczennice klasy IIC Zuzanna Karasiewicz, Martyna Lewandowska i Magdalena Milarska uczestniczyły wraz z opiekunem Tomaszem Lemańskim w VII Zjeździe Liderów Młodzieżowych zorganizowanym przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi- Jednostkę Organizacyjną Samorządu Województwa Łódzkiego. Celem zjazdu było udzielenie wsparcia liderom młodzieżowym realizującym działania profilaktyczne w swoich szkołach.
2 maja 2023
Czytaj więcej o: SAMOAKCEPTACJA - jestem jaki jestem
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Kapitanie! Mój Kapitanie!

Zakochani w teatrze spędziliśmy wyjątkowy wieczór na kultowym "Stowarzyszeniu Umarłych Poetów" w "Och Teatr" w Warszawie. Spektakl nie kończy się po opuszczeniu sali. Pozostają silne emocje, myśli  i ciągle aktualny temat konformizmu.

26 kwietnia 2023
Czytaj więcej o: Kapitanie! Mój Kapitanie!
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Sukces naszych uczniów!

Troje naszych uczniów z klasy IIIC- Ania Kowalczyk, Zuzia Garus i Oliwier Wojciechowski reprezentowali szkołę w etapie regionalnym ogólnopolskiego konkursu Turbolandeskunde- wiedza o krajach niemieckojęzycznych. Tematem przewodnim była Austria. Po 10 rundach odpowiedzi na pytania, młodzież uplasowała się na 2.MIEJSCU w województwie łódzkim! "</span
25 kwietnia 2023
Czytaj więcej o: Sukces naszych uczniów!
Powiększ zdjęcie

DĄBRO VIBES

Dobre towarzystwo, pyszne ciacho, piękna pogoda! Otworzyliśmy drzwi dla ósmoklasistów! Kuźnia talentów + świetna atmosfera = to MY♥️
25 kwietnia 2023
Czytaj więcej o: DĄBRO VIBES
Powiększ zdjęcie

"Budujemy elektrownię atomową"

Doskonalimy sztukę debaty podczas tradycyjnej Debaty Oksfordzkiej. ✍️

25 kwietnia 2023
Czytaj więcej o: "Budujemy elektrownię atomową"