Strona główna

Witamy na naszej stronie

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia        

                 

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Weźmy udział w akcji "Żonkile"

Pod patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, nasze liceum corocznie obchodzi rocznicę wybuchu powstania w gettcie warszawskim. 19 IV 1943 roku niewielka grupa bojowników Żydowskiej Organizacji Bojowej i Żydowskiego Związku Wojskowego postanowiła zbrojnie przeciwstawić się mającej nastąpić wkrótce likwidacji warszawskiego getta. Nie mieli żadnej nadziei na sukces, chcieli pokazać całemu światu swoją godność i determinację. Mordechaj Anielewicz, Marek Edelman, Kazik Ratajzer i wielu innych  to bohaterowie tamtych dni. Powstanie zostało stłumione 16 V 1943 r. a synagoga Tłomackie, jak i całe getto zostało zrównane z ziemią. Żółty żonkil jest symbolem naszej pamięci.

 

16 kwietnia 2021
Czytaj więcej o: Weźmy udział w akcji "Żonkile"
Powiększ zdjęcie

Matura z radiową Czwórką

Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami, więc Czwórka jak co roku wyciąga pomocną dłoń do maturzystów. W najbliższych tygodniach na uczniów czekają audycje, które pozwolą im lepiej przygotować się do egzaminów oraz zredukować stres z nimi związany. Na stronie czworka.online maturzyści znajdą materiały powtórkowe z takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, chemia, biologia, język polski, angielski, niemiecki czy historia sztuki.

16 kwietnia 2021
Czytaj więcej o: Matura z radiową Czwórką
Powiększ zdjęcie

Osobobowość Roku 2020

Uwaga! Doczytajcie proszę do końca 
Bardzo dziękuję za nominację w tak ważnej kategorii i zacnym towarzystwie. Traktuję to jako osobiste wyróżnienie oraz docenienie pracy wszystkich instytucji w których działam, w szczególności I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie oraz Grupy Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowszczak. Jednocześnie zachęcam wszystkich do przekierowania pieniędzy za ewentualne płatne smsy w głosowaniu na moją osobę na inny, charytatywny cel. Tak będzie pożyteczniej.
Przemysław Zawadzki

15 kwietnia 2021
Czytaj więcej o: Osobobowość Roku 2020
Powiększ zdjęcie

Kurs maturalny “WOS w pigułce”

Szanowni Państwo,
W imieniu Uniwersytetu Warszawskiego chciałabym poinformować o nowym, darmowym kursie maturalnym “WOS w pigułce”. Składa się na niego dwadzieścia wykładów o wyselekcjonowanej tematyce, które będą dostępne do obejrzenia w serwisie YouTube. Wykłady zostały przygotowane przez profesorów i wykładowców z dużym doświadczeniem. Wybrane tematy związane z systemami politycznymi, społeczeństwem, partiami politycznymi, integracją europejską czy prawem, z pewnością będą świetną formą powtórki i utrwalenia wiedzy przed zbliżającą się maturą.
link do kanału YouTube, gdzie dostępne będą wszystkie wykłady: www.youtube.pl/c/wnpismuwlink do pierwszego wykładu: https://youtu.be/dnOZpny7NrM

Dziękuję i pozdrawiam,

Karolina Molska Biuro promocji i komunikacji WNPiSM UW

 
14 kwietnia 2021
Czytaj więcej o: Kurs maturalny “WOS w pigułce”
Powiększ zdjęcie

"Po sąsiedzku"

Martyna Michalska z II BG wspólnie z harcerzami z 8 drużyny starszoharcerskiej "Ignis" Hufca ZHP Kutno  zainicjowała akcję "Po sąsiedzku". O tym czego ona dotyczy mozna dowiedzić się słuchając wywiadu jakiego udzieliła będąc gościem Radia Q.
 http://radioq.fm/wiadomosci/gosc-radia-q/3178-gosc-radia-q-martyna-michalska-i-grzegorz-zawadzki-12-04-2021

13 kwietnia 2021
Czytaj więcej o: "Po sąsiedzku"
Powiększ zdjęcie

Podsumowanie akcji wielkanocnej

W ramach akcji wielkanocnej sprzedawałyśmy własnoręcznie wykonane stroiki. W wielkanocnym wydaniu akcji udało nam sie zebrać 4120 złotych.
Łacznie stworzyłyśmy:
27 stroików z jajkiem 15 cm
51 stroików z jajkiem 12 cm
68 stroików z jajkiem 10 cm
20 jajek decoupage
Szczególne podziękowania ślemy w kierunku nauczycieli I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie i Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, którzy bez wątpienia przybliżyli nas do celu... 
 
7 kwietnia 2021
Czytaj więcej o: Podsumowanie akcji wielkanocnej