Strona główna

Aktualności

Kolejny projekt "Dąbrowszczaka" #zwolnienizteorii

"Nasza nazwa Targi dla serc  powstała z myślą, że chcemy być uczynne i nieść pomoc wprost z głębi serca. Zauważyłyśmy, że wiele osób jej potrzebuje. Chcemy nieść nadzieję na lepsze jutro. Pragniemy, aby ludzie dostrzegli, że nie jest tak trudno okazać innym wsparcie, gdyż uśmiech na twarzy drugiego człowieka jest bezcenny. Każda z nas chce dołożyć cegiełkę na charytatywną zbiórkę dla Andzi Kocik, która choruje na glejaka. Zachęciłyśmy ludzi z okolic naszego miasta do ukazania swoich talentów do robót ręcznych. Rzeczy przez nich zrobione wystawimy na sprzedaż w okresie przedświątecznym. Cała suma pieniędzy przejdzie na konto Andzi."
To przedsięwzięcie jest organizowane przez siepomaga.pl Liczymy, że nikt nie będzie obojętny na krzywdę innych.

25 listopada 2021
Czytaj więcej o: Kolejny projekt "Dąbrowszczaka" #zwolnienizteorii
Powiększ zdjęcie

Sukces Miłosza

Miłosz Myszkowski  z klasy IIIc, srebrnym medallistą w zawodach Otwartego Międzynarodowego Pucharu Polski Juniorów Młodszych w judo! W turnieju rozgrywanym w Oleśnicy, Miłosz reprezentujący UKS Ippon MDK Kutno dotarł aż do finału silnie obsadzonej kategorii wagowej -81 kg. To największy sukces przedstawiciela kutnowskiego klubu w długoletniej historii tej imprezy. Jak się również dowiedzieliśmy zhttps://um.kutno.pl/aktualnosc/wielki-sukces-kutnowskiego-judoki Miłosz trenuje judo od I klasy szkoły podstawowej, a od przyszłego sezonu będzie reprezentował klub już w kategorii juniorów. Serdecznie gratulujemy srebrnego medalu i życzymy dalszych sukcesów!

23 listopada 2021
Czytaj więcej o: Sukces Miłosza
Powiększ zdjęcie

"Historia nie histeria"

"Historia nie histeria" to nowa audycja  w Radiu Q, którą przygotowują uczniowie "Dąbrowszczaka" w ramach cyklu "Młodzi mają głos". Na pierwszy odcinek zapraszamy już w najbliższą sobotę, 20 listopada,  w godzinach 15- 16. 

18 listopada 2021
Czytaj więcej o: "Historia nie histeria"
Powiększ zdjęcie

Rusza 21. edycja "Szlachetnej paczki"

Jak co roku, nasza szkoła postanowiła zaangażować się w akcję Szlachetna Paczka. Tym razem pomagamy Panu Wiktorowi. Od 10 lat przebywa na rencie chorobowej, dodatkowo zmaga się z depresją. Mężczyzna jest osobą bardzo samotną, odizolowaną od społeczeństwa. Utrzymuje się z renty w wysokości 1080 zł. Wydatki na mieszkanie i leki są wysokie (578 zł) i pochłaniają sporą część renty. Na życie pozostaje mu jedynie 502 zł, co nie pozwala na zaspokojenie wszystkich potrzeb.

3 kluczowe potrzeby:
▪️Opał: węgiel - 1 tona ...

18 listopada 2021
Czytaj więcej o: Rusza 21. edycja "Szlachetnej paczki"
Powiększ zdjęcie

Znamy nazwisko nowego (?) Rzecznika Praw Ucznia!

Tegoroczne wybory na Rzecznika Praw Ucznia wygrał sor Jerzy Sobol. Funkcję tę w naszej szkole sprawuje nieprzerwanie już od 19 lat. Serdecznie gratulujemy sukcesu! 

11 listopada 2021
Czytaj więcej o: Znamy nazwisko nowego (?) Rzecznika Praw Ucznia!
Powiększ zdjęcie

Ula nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego

Ula Kowalczyk z klasy IIIc wygrała wybory i została nową przewodniczącą SU. Dziękujemy za pracę  dotychczasowemu przewodniczącemu Czarkowi Szymańskiemu,  a jego następczyni gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy na rzecz "Dąbrowszczaka". Zapraszamy wszystkich uczniów do dzielenia się swoimi pomysłami i włączania się w pracę samorządu.

11 listopada 2021
Czytaj więcej o: Ula nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego