Strona główna

Aktualności

Dzień Sportu w Dąbrowszczaku

24 maja w naszej szkole odbył się Dzień Sportu.  Uczniowie brali udział w aż ośmiu konkurencjach: wyścigach rzędów, przeciąganiu liny, rzucaniu piłką lekarską, skokach w dal z miejsca, skokach przez skakankę, kręceniu hula-hop, koszykówce 3×3 i sportowych rymowankach. Zabawa była przednia, a śmiechom nie było końca. Sportowe zmagania wygrała klasa IIIC, drugie miejsce zajęła klasa IIIA, a trzecie - IB. Serdecznie gratulujemy.
26 maja 2022
Czytaj więcej o: Dzień Sportu w Dąbrowszczaku

Dotacja dla I LO w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa "

Miło nam poinformować, że w dniu 16 maja 2022 r. pomiędzy Skarbem Państwa – Wojewodą Łódzkim, w imieniu którego działa Łódzki Kurator Oświaty a Powiatem Kutnowskim została zawarta umowa na udzielenie dotacji w ramach Rządowego programu wieloletniego Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025”. Na realizację programu I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie otrzyma w 2022 roku dotację w kwocie 12.000,00 zł. Całkowity koszt zadania (z udziałem środków własnych) to kwota 15.000,00 zł. Wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na:

·         zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędącymi podręcznikami, w szczególności książek historycznych, w tym, poświęconych historii Polski XX wieku, oraz lektur szkolnych;

·         zakup nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej.

25 maja 2022
Czytaj więcej o: Dotacja dla I LO w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa "
Powiększ zdjęcie

Sukces Dziewczyn z Targów dla Serc

Dąbrowszczak po raz kolejny znalazł się w rankingu szkół Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Od trzech lat w naszej szkole tworzone są projekty, które zmieniają środowisko lokalne, promują Olimpiadę #ZwolnienizTeorii, zachęcają inne szkoły do olimpiady. W tym roku zajęliśmy 3 miejsce w województwie, 56 w Polsce. W naszej szkole uczniowie ukończyli 4 projekty. Projekt Targi dla Serc otrzymał dwa Wilki brązowego i srebrnego. Brązowy za najlepszy projekt w szkole i srebrny za najlepszy projekt w województwie. Brązowego wilka może otrzymać tylko szkoła, w której ukończono co najmniej 2 projekty. Dziewczyny z Targów dla Serc- NATALIA FRONCZAK, ZOSIA PAWLICKA, NATALIA DĘBSKA I NATALIA STĘPNIAK- powtórzyły sukces zeszłorocznego projektu naszej szkoły My dla Hospicjum. Dodatkowo projekt Zdrowe Łapy był nominowany w kategorii Edukacja do najlepszego projektu w Polsce... 
20 maja 2022
Czytaj więcej o: Sukces Dziewczyn z Targów dla Serc
Powiększ zdjęcie

Razem z IC i ID zapraszamy w góry!

W dniach 16-18 maja 2022 uczniowie klas 1c i 1d wraz z naczycielami wybrali się na wycieczkę odwiedzając Zakopane,Tatrzański Park Narodowy i Energylandię. Wszystko po to aby poprawić kondycję fizyczną i naładować się dobrą energią na końcówkę roku szkolnego. Wyprawa w góry rozpoczęła się od wizyty na szczycie Gubałówki bo tak najlepiej z wysokości 1123 m.n.p.m można podziwiać górskie szczyty Tatr i samo centrum Zakopanego. Piękna pogoda była dodatkiem do spaceru również po Krupówkach. Kolejnego dnia wraz z przewodnikiem górskim odbyła się wyprawa do Doliny Kościeliskiej. To najpiękniejsza dolina w Tatrach, a wizyta w tym miejscu była okazją do wysłuchania ciekawych opowieści i anegdot związanych z górami. Pomimo towarzyszącego deszczu wszyscy daliśmy radę przejść całą trasę. Wieczorem nieco odpoczynku przy ognisku pozwoliło na integrację przy muzyce. Trzeciego dnia już od rana wpadliśmy do największego Parku Rozrywki w Polsce czyli do Energylandii. Kilka godzin zabawy wystarczyło, żeby zapomnieć o bólu nóg i naładować akumulatory na powrót. Już planujemy kolejny wyjazd. Było suuuper!
 

 

20 maja 2022
Czytaj więcej o: Razem z IC i ID zapraszamy w góry!
Powiększ zdjęcie

Pożegnanie...

8 maja w Warszawie zmarł  Tadeusz Józiński - absolwent "Dąbrowszczaka" z 1949 roku. W czasie okupacji  członek „Szarych Szeregów” [od czerwca 1943 roku]. W trakcie Powstania Warszawskiego członek 1. kompanii porucznika „Kwarcianego” w zgrupowaniu majora „Żubra” i w Obwodzie „Żywiciel”. Żołnierz 2 Korpusu Polskiego gen. Wł. Andersa. Pogrzeb z udziałem wojskowej asysty honorowej, odbędzie się 18 maja o godzinie 13.15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. 

Biogram Tadeusza Józińskiego można znależć na stronie  www.zubry1944.pl

17 maja 2022
Czytaj więcej o: Pożegnanie...