Dzień pluszowego misia -

AKTUALNOŚCI

Artykuły

Przejdź do - Matura z radiową Czwórką

Matura z radiową Czwórką

Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami, więc Czwórka jak co roku wyciąga pomocną dłoń do maturzystów. W najbliższych tygodniach na uczniów czekają audycje, które pozwolą im lepiej przygotować się do egzaminów oraz zredukować stres z nimi związany. Na stronie czworka.online maturzyści znajdą materiały powtórkowe z takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, chemia, biologia, język polski, angielski, niemiecki czy historia sztuki.

16 kwietnia 2021
Przejdź do - Weźmy udział w akcji "Żonkile"

Weźmy udział w akcji "Żonkile"

Pod patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, nasze liceum corocznie obchodzi rocznicę wybuchu powstania w gettcie warszawskim. 19 IV 1943 roku niewielka grupa bojowników Żydowskiej Organizacji Bojowej i Żydowskiego Związku Wojskowego postanowiła zbrojnie przeciwstawić się mającej nastąpić wkrótce likwidacji warszawskiego getta. Nie mieli żadnej nadziei na sukces, chcieli pokazać całemu światu swoją godność i determinację. Mordechaj Anielewicz, Marek Edelman, Kazik Ratajzer i wielu innych  to bohaterowie tamtych dni. Powstanie zostało stłumione 16 V 1943 r. a synagoga Tłomackie, jak i całe getto zostało zrównane z ziemią. Żółty żonkil jest symbolem naszej pamięci.

 

16 kwietnia 2021
Przejdź do - Osobobowość Roku 2020

Osobobowość Roku 2020

Uwaga! Doczytajcie proszę do końca 
Bardzo dziękuję za nominację w tak ważnej kategorii i zacnym towarzystwie. Traktuję to jako osobiste wyróżnienie oraz docenienie pracy wszystkich instytucji w których działam, w szczególności I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie oraz Grupy Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowszczak. Jednocześnie zachęcam wszystkich do przekierowania pieniędzy za ewentualne płatne smsy w głosowaniu na moją osobę na inny, charytatywny cel. Tak będzie pożyteczniej.
Przemysław Zawadzki

15 kwietnia 2021