Podium dla Dąbrowszczaka w X edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego !!!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 czerwca 2016

Po raz  pierwszy w historii Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego troje uczniów  z jednej szkoły zajęło aż tak wysokie miejsca! Pierwsze dwa - dla trójki europosłów z Dąbrowszczaka !

I miejsce Katarzyna Matuszak kl. Ib
II miejsce ex æquo Julia Korowajska Ic i Michał Włodarczyk kl. IIa

 

Młodzieżowy Parlament Europejski jest cyklicznym przedsięwzięciem realizowanym od 2006 roku. Projekt stwarza młodzieży z Łodzi oraz województwa łódzkiego możliwość poznania zasad funkcjonowania Parlamentu Europejskiego przez zaangażowanie w debatę o sprawach ważnych dla Polski i Unii Europejskiej. Przez ponad 3 miesiące (od marca do maja br.) uczestnicy projektu cyklicznie spotykali się w biurze europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, gdzie uczestniczyli w wykładach, poznawali zasady negocjacji, pracowali wspólnie we frakcjach politycznych, aby ostatecznie wypracować tekst rezolucji dotyczący bezpieczeństwa energetycznego UE.  W trakcie spotkań i warsztatów poruszali tematykę uchodźców, dostępu do broni, jak również obecności Polski w Unii Europejskiej i wypływających z tego tytułu korzyści. Jak twierdzą organizatorzy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, przygotowaniem merytorycznym oraz formalnym. 

 Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego odnieśli ten wyjątkowy sukces pod opieką nauczyciela wos i historii, pana  Andrzeja Michałkiewicza. Oprócz laureatów w projekcie uczestniczyło jeszcze dwoje uczniów (Julia Kaźmierczak kl. Id i Krzysztof Jaworski kl. IId ). Laureaci na zaproszenie europosła Jacka Saryusz-Wolskiego pojadą październiku na wyjazd studyjny do Brukseli. Z przyjemnością przypominamy, że w roku 2011,2014 i 2015 podobny sukces odnieśli nasi uczniowie: Przemysław Dałek, Aleksandra Wiklak i Kacper Stoś. Gratulujemy zwycięzcom!

                   

 

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie