Zadbaj o swoją przyszłość już w liceum. -

Zadbaj o swoją przyszłość już w liceum.

7 czerwca 2021

   Wybór szkoły ponadpodstawowej a potem studiów, to indywidualna i niezwykle ważna decyzja w życiu każdego młodego człowieka. Jedni kierują się ogólnie pojętym rozwojem własnym, inni szukają możliwości pogłębiania swoich pasji, a jeszcze inni wybierają czysty pragmatyzm - chcą studiować coś, co zapewni im dobrą pracę i satysfakcjonujące  wynagrodzenie.   Warto jednak być świadomym, które studia mogą zaprocentować w przyszłości bardziej niż inne i która szkoła może pomóc otworzyć drzwi do osiągnięcia wymarzonego celu. Przyjrzyjmy się zatem najbardziej przyszłościowym, ale też i  atrakcyjnym  kierunkom, w  które niewątpliwie wpisuje się ciekawa oferta edukacyjna I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie...

 

  

          Wszystkie umysły ścisłe mogą pomyśleć o finansach i rachunkowości, ekonomii czy analityce gospodarczej - zapotrzebowanie na finansistów jest stale wysokie co sprawia, że  studiowanie kierunków z nimi związanych wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. To studia, na które wstęp ułatwia ukończenie KLASY A z rozszerzoną matematyką, informatyką i fizyką oraz dodatkową edukacją z zakresu IT. Ta ostatnia wiąże się też z kolejnym, przyszłościowym kierunkiem – informatyką. Warto zaznaczyć, iż jest to klasa partnerska Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, objęta patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Profil ten umożliwia też studiowanie na tak pożądanych kierunkach jak automatyka i robotyka, czy wciąż atrakcyjny  marketing i zarządzanie...Tym, którym marzą się ciekawe kierunki takie jak geoinformacja, gospodarka przestrzenna  czy geomonitoring,  którzy kochają podróże, rajdy górskie oraz chcą szlifować swój język w  konwersacjach  z native speakerem – I LO proponuje naukę w KLASIE B – z rozszerzoną geografią, matematyką i językiem angielskim oraz dodatkową edukacją z zakresu turystyki i krajoznawstwa. Ciekawi świata odkrywcy trafiając na ten profil mogą też uczestniczyć w szkoleniach pilotów wycieczek i wyjazdach studyjnych organizowanych we współpracy z biurami podróży oraz  pomyśleć  o studiowaniu turystyki i rekreacji, pilotażu turystycznego czy zarządzania rekreacją i rozrywką.

            Atrakcje takie jak kursy nurkowania, kursy wspinaczki skałkowej czy kursy ratownictwa wodnego – to tylko część oferty KLASY C –  z rozszerzoną biologią, chemią i matematyką oraz edukacją ratowniczo - pożarniczą. Profil ten przede wszystkim rzetelnie przygotowuje do podjęcia nauki na wszelkich obleganych kierunkach związanych z biologią i chemią: kierunek lekarski, lekarsko - dentystyczny, farmacja i chemia medyczna, fizjoterapia, ratownictwo medyczne a także jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków takich jak ochrona środowiska  czy  zawód przyszłości – dietetyk !

            Wszystkich humanistów, oczyma wyobraźni widzących się w togach: sędziego, adwokata, prokuratora czy radcy prawnego - szkoła zaprasza do KLASY D - z rozszerzonym językiem polskim, historią, językiem angielskim - to bowiem profil, który daje możliwość studiowania  kierunku wciąż prestiżowego i ważnego społecznie, jakim jest prawo. To również klasa dlaprzyszłych dziennikarzy, fotografów (dodatkowa edukacja dziennikarsko-fotograficzna) oraz wszystkich „artystycznych dusz”, którym bliska jest muzyka, literatura, film, czy teatr i które odnajdą się  na atrakcyjnych kierunkach humanistycznych: animacja kultury, analiza i kreowanie trendów artystycznych, film i realizacja obrazu filmowego, kultura audiowizualna a także typowo artystycznych: aktorstwo, reżyseria, grafika, malarstwo, fotografia i multimedia, charakteryzacja i wizaż  czy wzornictwo.

            Dokonując wyboru pamiętajmy, że taka decyzja  powinna być podjęta w zgodzie z samym sobą i własnymi preferencjami - wtedy nie można wybrać źle... I L0 jest otwarte na wszelkie propozycje samorozwoju, wspiera twórcze inicjatywy uczniowskie i daje bezpieczną przestrzeń do osiągnięcia życiowego sukcesu!

 Trudny wybór? Pomożemy! www.dabrowszczak.pl, www.facebook.com/dabrowszczak

Galeria

  • Powiększ zdjęcie