Get ready - pierwsza mobilność za nami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 czerwca 2017

Fundusze Unijne                   Unia Europejska                                                  

Ruszyły mobilności realizowane w ramach projektu Get ready - gotowi do edukacji i życia zawodowego w Europie. Przedstawiamy wrażenia pierwszego nauczyciela, p. Roberta Wąsa, który miał okazję uczestniczyć w kursie zagranicznym.

Wizytę w Cheltenham na kursie „One Week Course for European Teacher of Science- Making Science More Attractive”  w dniach 03-11.06 rozpocząłem wycieczką do Science Museum i Natural History Museum w Londynie.  Po obejrzeniu wystaw wraz z greckim fizykiem Pavlosem Tzamalisem udaliśmy się przez Hyde Park do centrum Londynu żeby zobaczyć największe atrakcje :  BIG BEN, LONDON EYE, BUCKINGAM PALACE...

 

Następnego dnia uczestniczyłem w  lekcji biologii i przyrody w Balkarras Secondary School. Podczas kursu odbywały się również spotkania metodyczne dla nauczycieli. Na zajęciach  warsztatowych z panem Johnem Booth pt. The National Curriculum In Science and the Teaching of Science In British , STEM (Science, technology, engineering and mathematics),dowiedziałem się między innymi  jak planować proste doświadczenia z użyciem ogólnodostępnych narzędzi. W innowacyjne spojrzenie na sposób prowadzenia lekcji tj. system CLIL – Content and Language Integratet Learning (zintegrowane uczenie się treści programowych nauk przyrodniczych i języka obcego) wprowadziła mnie pani Dr. Diana Hicks. Nauczanie CLIL integruje przedmioty ścisłe z lekcjami języka obcego.

Dodatkowo miałem okazję dowiedzieć się, w jaki sposób nauczyciele z Wielkiej Brytanii i innych krajów takich jak: Francja, Hiszpania, Norwegia, Portugalia, Niemcy i Grecja prowadzą lekcje, jaki mają system edukacji, jak wygląda organizacja pracy w ich szkole.  Uczestniczyłem w różnych pokazach i spotkaniach odbywających się w Cheltenham w ramach Science Festiwal. Prezentacje zostały przygotowane przez naukowców zajmujących się różnymi dziedzinami nauki.  Ostatniego dnia udałem się na wycieczkę turystyczną do Oxfordu.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Robert Wąs

 

 

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie