Warsztaty Informatyczne 2008

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 czerwca 2008

Poniedziałkowy poranek rozpoczął się dla uczniów Ia i IIa wyjazdem na pięciodniowe warsztaty w góry.
Pierwszego dnia młodzież odwiedziła Oświęcim dowiadując się wielu ciekawych faktów na temat obozu Auschwitz od przewodnika. Następnie miało miejsce zakwaterowanie w pensjonacie w Murzasichle k.Zakopanego.
Drugiego dnia po śniadaniu nastąpiło wyjście nad Morskie Oko. Po powrocie rozpoczęły się warsztaty z zakresu wiedzy o programowaniu w języku C# prowadzone przez Adama Kołakowskiego, podczas których uczniowie tworzyli własny komputerowy budzik. Wieczorem, po rozgrywkach sportowych osoby chętne ogłądały projekcję filmu Skarb Narodów 2.

Marsz na Siklawice to było główne zadanie dnia trzeciego. Po obejrzeniu wodospadu wszyscy udali się na Krupówki w celu zakupienia pamiątek oraz zwiedzenia kilku sklepów. Po powrocie do pensjonatu odbyły się warsztaty z Markiem Baczyńskim który pokazał kilka ciekawych technik w programie Macromedia Flash. Wieczorem został rozegrany mecz piłki nożnej z lokalną młodzieżą.
Czwartego dnia wycieczkowicze byli na Rusinowej Polanie. Chętna grupa uczniów pod opieką sora Konarskiego udala się na Gęsią Szyję. Po powrocie odbyły się warsztaty z Markiem. Było to uzupełnienie do poprzednich treningów Flasha oraz małe wprowadzenie do modelowania 3D w programie Google SketchUp. Wieczorem odbyło się ognisko z tradycyjnym pieczeniem kiełbasek. Adam Kołakowski towarzyszył z gitarą zaś zgromadzeni uczniowie śpiewali piosenki.
Ostatni dzień, poza trzygodzinnym czasem wolnym na starym mieście w Krakowie, przeminął głównie w autokarze podczas powrotu do domu.
Podsumowując warsztaty te były znakomitą okazją do nauczenia się wielu ciekawych zagadnien związanych z informatyką a także poznania lub ponownego odwiedzenia bardzo pięknych miejsc w polskich górach. Pomimo wielu wydarzeń wszyscy zakończyli te warsztaty cali i zdrowi powracająć z uśmiechem na twarzy.
Nauczycielom ogranizującym: s.Sobol, s.Golan, s.Konarski oraz s.Obielska dziękujemy za poświęcony wkład i opiekę.