Warsztaty klas Ia i IIa w Murzasichle

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 czerwca 2010

W przedostatnim tygodniu roku szkolnego (14-18 czerwca 2010r.) uczniowie klas Ia i IIa mieli przyjemność pojechać doMurzasichle, aby uczestniczyć w pięciodniowych warsztatach informatycznych. Pierwszy dzień, oprócz długiej podróży, stał pod znakiem zwiedzania obozu zagłady w Oświęcimiu. Wizyta w Auschwitzpozwoliła nam zrozumieć ogrom ludzkiej tragedii podczas II Wojny Światowej. Po dotarciu do Murzasichle i rozpakowaniu się nadszedł czas na podziwianie pięknych górskich widoków.

 

Dzień drugi to długo przez nas wyczekiwana wycieczka górska. Jej celem był Czarny Staw Gąsienicowy. Szlak pokonywaliśmy idąc w gęstej mgle, która rozstąpiła się, gdy doszliśmy do jeziora. Bardziej wymagająca okazała się jednak droga powrotna, usiana śliskimi kamieniami. Po chwili odpoczynku i posileniu się pysznym obiadem nadszedł czas na warsztaty, których tematem była obróbka dźwięku.

Mniej wyczerpujący, lecz równie ciekawy był dzień trzeci. Autokarem udaliśmy się na Słowację, gdzie po odrobinie wysiłku weszliśmy do pięknej Jaskini Bielańskiej. Wieczorem uczestniczyliśmy w drugiej części warsztatów.

Dzień czwarty, jak się okazało, wymagał od nas największego wysiłku. Rozpoczęliśmy od wędrówki Doliną Białego, gdzie największe wrażenie wywarły na nas liczne wodospady. Potem skierowaliśmy się na Gubałówkę, skąd widać najpiękniejszą panoramę Tatr. Oczywiście, wyjazd do Zakopanego nie mógł zakończyć się bez zakupów na Krupówkach.

Piątego dnia nadszedł, niestety, czas powrotu. Po drodze zwiedziliśmy jeszcze Rynek Główny i Kolegium Maius w Krakowie.

Wyjazd do Murzasichle wzbogacił naszą wiedzę informatyczną, która z pewnością zaowocuje w przyszłości, a przy tym pozwolił nam zobaczyć jeden z najpiękniejszych zakątków Polski - Tatry.