Projekt "Get ready" - feedback z odbytych kursów.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 stycznia 2018

17 lipca 2017r rozpoczęłam dwutygodniowy kurs związany z wykorzystywaniem nowych technologii w nauczaniu języka obcego. Kurs odbywał się w Norwich w stolicy hrabstwa Norfolk, głównym mieście Anglii Wschodniej w Wielkiej Brytanii.

Od poniedziałku do piątku przez około 6 godzin codziennie brałam udział w zajęciach prowadzonych przez GavinaDudaney – specjalistę i wykładowcę z wieloletnim doświadczeniem i pasję w prowadzeniu szkoleń w dziedzinie ICT. Uczestnicy ww. kursu pochodzili z Hiszpanii, Węgier, Austrii, Niemiec, Francji, Egiptu i wielu innych. Codzienne zajęcia były podzielone na trzy etapy: wykład związany z danym zagadnieniem, ćwiczenia w grupie oraz prezentacja wykonanych zadań lub projektów. Wielokrotnie opuszczaliśmy salę lekcyjną aby nagrać ciekawy materiał video w sklepie, na ulicy lub w restauracji. Przeprowadzaliśmy wywiady, montowaliśmy pliki dźwiękowe i wideo. Codziennie biegaliśmy z laptopami, kamerami, telefonami, aby realizować coraz poważniejsze zadania, które nie tylko pozwalały nam poznawać ciekawe programy i aplikacje, ale również świetnie spędzać ze sobą czas.

Kilkakrotnie brałam udział w fakultatywnych wykładach. Niezapomnianym przeżyciem pozostanie dla mnie spotkanie z Panem Adrianem Underhill i odbycie z nim rozmowy po wykładzie dotyczącym metodologii nauczania wymowy i pracy nad świadomością fonologiczną ucznia. Polecam serię video na YouTube z jego udziałem.

Miałam ponadto okazję spędzenia dnia w Cambridge. Poznałam najważniejsze zabytki tego uroczego uniwersyteckiego miasta na czele zKing’s College – drugim najstarszym collegem w Anglii. Odbyłam również spacer nad rzeką Cam, gdzie corocznie są organizowane słynne wyścigi wioślarskie ósemek między uniwersytetami Cambridge oraz Oxford.

Pobyt w Norwich to nie tylko zdobycie wiedzy, nowych umiejętności, które wzbogaciły mój warsztat pracy nauczyciela, ale także poznanie ciekawych ludzi i miejsc.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Degustacja w lokalnym pubie.

    Degustacja w lokalnym pubie.